Akú silu majú sociálne siete?

Mnoho podnikateľov, ktorí začínali nedlho po roku 1989 patrí do generácie, ktorá si občas ťažko uvedomuje, aké ďalekosiahle zmeny priniesol internet do nášho života.

Kebyže len internet, pre mnohých ľudí z prvej generácie podnikateľov bol ešte aj počítač priam neprekonateľný problém. Spomínam si na šéfa veľkej IT firmy, ktorý mal vybudované už menšie impérium, no sám začal počítač používať až po roku 2000!

Prichádza generácia konzumentov (narodených po 1985), ktorí ako keby žili na inej planéte. Tieto údaje sú zo sveta, ale stále viacej to je plne aplikovateľné aj u nás. Nuž pozrite sa na to sami:

96% z nich je na nejakej sociálnej sieti.

Používanie sociálnych sietí je pre túto generáciu aktivita č. 1 na internete.

Koľko trvalo médiám, aby získali 50 miliónov užívateľov?
Rádio 38 rokov. Televízia 13 rokov. Internet 4 roky. Facebook zaregistroval 100 miliónov užívateľov za 9 mesiacov! Apple potrebovalo na predaj 1 miliardy aplikácií na iPhone a iPod tiež iba 9 mesiacov.

Je veľa ľudí, ktorí nad sociálnymi sieťami ohŕňajú nos. Považujú to za koniec kultúry. O tomto tu nebudeme filozofovať. Ale môžeme si byť istí, že táto vec dramaticky ovplyvní podnikanie a iba úplný ignorant sa nebude snažiť rozumieť zákonitostiam tohto nového fenoménu. Nikdy sa nemôžete prestať učiť…

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár