Obsahový marketing

Optimalizácia pre vyhľadávačeKeby ste mali kvetinovú záhradku, určite by ste získavali veľa informácií na internete. Aj keď dodnes zohrávajú rolu časopisy a knihy, ľudia stále častejšie hľadajú odpovede v pohodlí klávesnice a obrazovky.

Nie nadarmo je Google nesmierne úspešná firma, lebo predáva vložené inzeráty do toho, čo ľudia vyhľadávajú kvôli informáciám. Ak vám v záhradke žerú vaše ruže vošky, zadáte príslušné kľúčové výrazy, rýchlo si môžete vyberať z ponúknutých možností. Firmy, ktoré ponúkajú produkty proti voškám sa buď postarajú o optimalizáciu, aby boli na popredných miestach, alebo si zaplatia za reklamu (pay per click). Firma, ktorá predáva prostriedky proti voškám, sa môže pokúšať posielať maily s ponukami na nejaký existujúci zoznam, ale to sa javí ako omnoho menej efektívny spôsob, lebo nevieme presne, koľko ľudí trápi práve tento problém.

Aj keď taká reklama funguje, považujeme ju často za otravnú vec. Všetko sa zmení v okamihu, keď firma začne poskytovať užitočné informácie. Ak sa o niečo zaujímate a nejaká firma vám pravidelne pošle nejaký zaujímavý a poučný článok, omnoho ochotnejšie jej dáte svoju e-mailovú adresu, ako keď niekto posiela iba ponuky a reklamu.

Tomuto sa zvykne hovoriť aj “obsahový marketing“. Snažíte sa získať priazeň publika práve tým, že namiesto reklamy zasielate kvalitný obsah. Písať úspešný blog, ponúkať nejakú príručku, ktorú si zákazník zadarmo stiahne vo forme e-booku, to všetko sú metódy, ktoré sú v dnešnej dobe stále dôležitejšie. Predpokladá to však, že marketingové oddelenie pozná potreby zákazníckej obce a dokáže zabezpečiť kvalitný a “čitateľný” obsah.

Na marketingových konzultáciách nie je nezvyčajné nazbierať aj 20 tém na rôzne blogové články v jedinom sedení. Starí profesionáli sú priam nabití dobrými tipmi a často ani netušia, že sedia na zlatom poklade, treba ho len dostať do textovej a obrázkovej podoby.

Nečakajte a začnite!

Ak neviete ako na to, spýtajte sa (vidíte, a toto na konci už je vlastne reklama).

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár