Optimalizácia – SEO – nová gramotnosť

Optimalizácia

Väčšina ľudí už o pojme optimalizácia pre vyhľadávače počula, ale nie každému dochádza, aké je to dôležité. Práve dnes som sa venoval konzultácii na tému marketing v jednej firme a majiteľka si povzdychla:

“Vždy som si myslela, že stačí byť špičkovou záhradnou architektkou…”- povedala, keď sme si definovali úlohy, ktoré musí firma zvládnuť, aby sa v Google dostala pri vyhľadávaní na popredné miesto.

Prichádza éra, kedy firme nestačí robiť dobre svoju prácu. Je to bolestné poznanie, ale v dnešnej dobe je pre úspech podniku marketing často dôležitejší, ako samotný produkt. Ak neveríte, tak si položte otázku, aké “kvalitné” potraviny sú ľudia ochotní kupovať pod vplyvom intenzívnej reklamy.

Nová generácia konzumentov už väčšinu informácií hľadá na internete a schopnosť získať ich pozornosť patrí k základným zručnostiam v modernom podnikaní. SEO je test úspechu a schopnosť optimalizovať stránky pre vyhľadávače sa stáva novou gramotnosťou.

Optimalizácia pre vyhľadávače

 

Marketing in memoriam?

Hovorí sa, že posmrtná sláva prichádza pre maliara neskoro. Za najväčšie diela impresionistov sa dnes na aukciách platia milióny, ale za ich života takmer všetci treli biedu. Umelec musí ovládať nielen samotné umenie, ale aj umenie marketingu. To isté platí aj pre firmu.

V budúcnosti sa na tejto stránke k tejto nesmierne dôležitej téme vrátime. Firmy potrebujú tieto znalosti teraz, uznať perfektné nápady až in memoriam nestačí.

Najímať si SEO špecialistov je módna záležitosť, možno až nutnosť, ale niektoré základy musia chápať aj najvyšší šéfovia firiem, inak nedokážu posúdiť, či to objednaný expert robí dobre.

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár