Plnokrvný marketing

V poslednom čase som bol pri niekoľkých konzultáciách ohľadom marketingu a všimol som si jeden veľmi dôležitý fakt. Firma nutne potrebuje niekoho, kto robí marketing na plný úväzok. Ak je tento post iba príveskom k niečomu inému (ešte horšie je, ak to má osobne robiť šéf), potom celá táto oblasť nesmierne trpí.

Personálne poddimenzovaný marketing obvykle nemá požadovanú šírku, je ako oravská slanina bez vrstiev mäsa. Propagácia tam často trpí chorobou “málo a neskoro”, chudokrvnosť vidno jednoducho na tom, že to je zanedbávaná sirota, na ktorú nikto nemá čas.

V tých zriedkavých prípadoch, keď mala firma plnokrvný marketing, vtedy bolo možné pochváliť predovšetkým priehrštie aktivít, množstvo tvorivých nápadov. Ak tomu niekto venuje energiu a čas, objaví mnoho spôsobov, ktoré nepotrebujú veľa peňazí, skôr účasť a aktivity, ktoré si treba jednoducho “odrobiť”.

Ak sa dalo niečo vyčítať, spravidla to bolo iba to, že marketing nebol dostatočne nasmerovaný. Inak povedané, v tom množstve aktivít ako keby sa nevedeli rozhodnúť, čo je skutočne tá najdôležitejšia vec.

A prečo tento problém? Lebo ani tu nerobili dostatok prieskumov, ak vôbec nejaké…

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Plnokrvný marketing

  1. Vladimír povedal:

    Analýza nutnej podmienky plnohodnotného marketingu par excellence !!! Všetky geniálne veci sú fakt úplne jednoduché :-)

Pridaj komentár