Pre koho je reklama

Zakladateľ pásovej výroby Henry Ford údajne povedal, že “Polovica nákladov na reklamu sú vyhodené peniaze, ale bohužiaľ neviem, ktorá polovica to je…”

V istom zmysle to môže byť aj viacej vyhodených peňazí. Predstavte si, že predávate bezpečnostné dvere.

Teoreticky by ich mohol chcieť kúpiť každý majiteľ domu a bytu, ale mnohí nad tým vôbec neuvažujú. Vy platíte billboard s reklamou na bezpečnostné dvere, no absolútna väčšina ľudí okolo toho chodí a vašu reklamu si vôbec nevšimne. Ten billboard možno zaregistruje menej ako 5% okoloidúcich. To by znamenalo, že nie 50% peňazí na reklamu je vyhodených, ale až 95% vyfúknete hore komínom?

Pre koho je vaša reklama???

Predstavte si, že niekto si nevšíma vašu reklamu na bezpečnostné dvere, ale jedného dňa v jeho bytovke vykradnú susedov. Vylomili im dvere počas dovolenky. Fíha, aj on sa chystá v auguste na dovolenku! Teraz ZRAZU si všimne váš billboard!

Prečo? Lebo zrazu sa ho to nejako týka. Toto je prvá vec, ktorú musíte chápať. Len istá časť publika sa o váš produkt zaujíma a zvažuje niečo kúpiť. Na tých sa zameriava vaša reklama.

Ako sa má urobiť reklama? To si preberieme inokedy.

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Pre koho je reklama

  1. Jela Tumpachová, Ing. povedal:

    Dobrý deň, pán Timko,
    pokračujte, zaujímavé, dôležité.
    S pozdravom.

  2. vladimir vrbic povedal:

    zdravim len by som chcel dodat ktomu clanku , ten citat , nieje urcite od Henry Forda , ale je od americkeho obchodnika : John Wannamaker.

Pridaj komentár