Seminár bol úspešný

Nový seminár o “marketingu v ére internetu” sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom. Tento jednodňový seminár sme úspešne odprednášali minulý týždeň.

Samozrejme sme doň zaradili najdôležitejšie princípy marketingu ako takého, ale najzaujímavejšia časť bola venovaná reálnej praxi.

Ukázalo sa, že je výborná vec pripraviť pre niekoľkých účastníkov seminára konkrétny prieskum, ktorý bol vopred rozoslaný ich zákazníkom, lebo na školení potom nemusíme iba filozofovať “ako by to bolo”, ale máme pred sebou skutočné odpovede skutočných ľudí.

Keď máme takto urobenú prípravu, môžeme si vziať pod lupu napr. webovú stránku spoločnosti a podrobiť ju kritike. Tu nemáme na mysli iba hľadanie zlých vlastností, ale treba povedať, že účastníkov asi naozaj najviac zaujíma, ako ich stránku vylepšiť. Stránky účastníkov školenia sme premietali projektorom a objasňovali sme si, ako ich upraviť podľa dát, ktoré sme si predtým predniesli.

Čo bolo treba vylepšovať?

Prezradíme iba toľko, že najčastejšou chybou bola priveľká zložitosť stránok. Logické je, že keď už máte internetovú stránku, pokúšate sa do nej dať čo najviac. Môžete mať pocit, že tam musíte mať toto, aj ono a ešte tamto… Ale v tomto prípade platí, že menej je viac.

Okrem základov marketingu sme sa venovali prieskumom, vysvetlili sme si základný proces, ktorý vedie od produktu až k jeho úspešnej propagácii, optimalizácii stránok, ale objasnili sme si prečo je tak obrovský rozdiel medzi PR a marketingom. Jednoducho sme si predstavili najzákladnejšiu kostru úspešného použitia marketingu v súčasnej firme, v kocke, jednoduchými slovami a šéfovia firiem teraz budú mať jasno, ako vyzerajú základy.

V prípade, že šéf absolvuje tento seminár, odbornému pracovníkovi z tej istej firmy ho dodáme za 20% ceny.

Najbližšie budeme organizovať tento seminár 27.10.2011 v Bratislave a úvodná prednáška k nemu bude o mesiac skôr, teda 27.9. V Košiciach bude opäť dodávaný v novembri.

Radi vás tam uvidíme.

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár