Sila dobrého produktu

Nedávno som potreboval ubytovanie na služobnej ceste. Asistentka zadala “hotel” a meno mesta do Google a na prvom mieste vyhodilo meno ubytovacieho zariadenia, klikla a všetko bolo urobené dobre, bolo to lákavé a ešte aj cena vyzerala byť v poriadku.

Tak som tam dorazil a skúsenosť so službami ešte predčila očakávanie. Perfektná obsluha, jedlo, pohodlie, parkovanie na dvore, to všetko nemalo chybu.

Bez najmenších pochýb sa tam opäť vyberiem, ak ma život privedie do toho istého mesta.

Tu môžeme vidieť ideálnu kombináciu: Perfektne spravená optimalizácia pre vyhľadávače, ktorá hľadajúceho klienta navedie na stránku. Kliknete na link a objaví sa stránka, ktorá neodplaší, naopak – vyzerá lákavo a poskytuje prísľub dobrého produktu.

Tomu hovoríme úspešný marketing. Ale k tomu treba dodať ešte jednu veľmi dôležitú zásadu. Propagácia sa robí omnoho lepšie, ak je samotný produkt excelentný. Darmo prilákame zákazníka, ak nakoniec zažije sklamanie. Rovnováha medzi úrovňou marketingu a produktu samotného je dôležitým prvkom úspechu.

Skvelý produkt bez dobrej propagácie? Iba málokto sa o ňom dozvie a úspech bude podpriemerný.

Skvelá reklama, ale sklamanie zákazníkov? To znamená, že sa nevrátia a navyše budú varovať ostatných potenciálnych klientov.

Postarajte sa o rovnováhu. Potom je úspech optimálny.

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár